Stmívání grafický román 1. díl

16. prosince 2012 v 17:45 | pompin |  recenze
Název: Stmívání grafický román DÍL 1.
Autor: Stephenie Meyerová
Ilustrátor: Young Kim
Počet stran: 224
Nakladatelství: Egmont
Rok vydání: 2010
Vazba: Měkká
Děj
Sedmnáctiletá Isabella se stěhuje z Arizony do Phonixu, nejdeštivějšího místa ve státech. V nové škole potkává krásného sedmnáctiletého upíra Edwarda Cullena, je jiní než ostatní žáci, má dokonalou pleť a jeho oči jsou temě černé, spolu sním přicházejí jeho nevlastní sourozenci, Alice s Jasprem a Emet s Rosali. První hodinu má Bella biologii, jediné volné místo je u Edvarda Cullena. Bella je nervózní a Edward její nervozitu jen pottrhuje, když se od ní straní jak jen to jde. Vše vyvrcholí když jde Bella odevzdat do sekretariátu svůj lístek na kterém se ji měli podepsat všichni učitelé, které měla a uvidí Edwarda Cullena, jak si zkouší přehodit biologii na jiný předmět. Později Edward pomocí svích superschopností zachrání Belle život. Bella nechápe jak to dokázal a tak se na to snaží přijít, všechny díli skládačky do sebe skvěle zapadají - chladné ruce, měnící se barva očí, nikdy nejí... Bella se stím edwardovi svěří, ten ji vezme do hor, kde ukáže své tělo jak na slunečním světle září. Bela je do Edwarda zamilovaná. Jednoho dne se Edward rozhodne bellu vzít na Baseball s jeho rodinou, jejich hru však přeruší nečekaní návštěvníci, upíři...
První dojem z obálky:
Moc se mi líbí Bella ležící na louce, obálka je celkově velmi zajímavá, vše podtrhuje stříbrný nadpis "Stmívání" vše je esteticky umístěno. Obálka není nějak přeplácaná, ani obyčejná, působí právě tak jak by měla, tajemně.
Celkové hodnocení obálky:

Recenze:
Ačkoli komixy
moc nemusím, tento na mě opravdu zapůsobil, také proto, že některé stránky jsou barevné (ty nejdůležitější) a některé zase černobílé. Moc se mi líbí spracování Belliných úvah. Jediné co se mi na knize nelíbilo je to, že ačkoli není kniha zase tak objemná, byla ještě rozdělena na dvě části. Než sem knihu četla nedokázala jsem si moc živě představit komixové vydání stmívání, o to více mě kniha překvapila. Upřímě bych, ale byla radši, kdyby kniha měla pevnou vazbu.
Moc se mi líbilo zpracování podoby Belly a Emeta, Alice se mi zdála poněkud divná, ale pokud si ji takto Stephenie opravdu představovala, pak nemám výhrady. Doslova mě uchvátilo zpracování vlkodlaků, hlavně Jacoba. Na konci knihy mě hodně mrzelo, že se komix čte tak rychle.Ještě než sem knihu objednala, dlouho jsem váhala, utracených peněz rozhodně nelituji. Malinko jsem totiž čekala, že se budu u čtení nudit, přeci jen, stmívání znám už skoro nazpaměť, ale opak byl pravdou, od četby jsem se nedokázala odtrhnout. Ještě než sem knihu objednala, dlouho jsem váhala, utracených peněz rozhodně nelituji. Nechci zatracvovat recnze tipu "Je to jen další způsob Meyrové jak na stmívání vidělat", ale já si myslím pravý opak...

Proč sem si knihu vybrala:
Byla jsem zvědavá co nám zase Stephenie nachystala, moc se mi líbyla obálka a jako zprávnému fanouškovi stmívání mi nesměla chybět v poličce.

Závěr:
Knihu bych doporučila především těm co už stmívání četli, nebo alespoň viděli, mám pocit, že úplní neználci by se v knize těžko orientovali.

Celkové hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jřina Bohdalová Jřina Bohdalová | 3. března 2013 v 16:09 | Reagovat

Zkus se více zaměřit na sugestivní a objektivní názory hlavně ten pravopis!! líbýla?!?!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama