Dravý proud

17. prosince 2012 v 17:36 | pompin |  recenze
Název: Dravý proud
Autor: Angela Dorsey
Ilustrátor: Není uveden
Počet stran: 152
Nakladatelství: Stabenfeldt
Rok vydání: 2005
Vazba: pevná
Děj:
Ali žije na farmě společně se svojí matkou Anelou. Mají tři koně Daydream, Crystal a Raye. Ali se o koně bojí, okolo jejich výběhu se pohybuje tmavá postava s velkým černým psem, náhle se Ali zjeví blonďatá dívka Angelika. Angelika umí promlouvat z koňmi a všemi zvířaty, Ali si však není jistá zda může Angelice věřit, koně jí však věří a tak si Angelika nakonec získá i Ali. Jednoho dne se Ray ztratí, Ali se ho vydá spolu s její nejmilejší, ale nejstarší klisnou Daydream najít. Najdou ho polomrtvého na siřičitém poli, Ali enváhá a vydává se pro něj, je jí jasné, že ho tam musela odvézt ona postava co jí vídala s černým psem po boku. Nakonec Ali koně zachrání. Později se ukáže že ona osoba je Melissa, sestra Aneli, která se měla léčit v psychyatrické léčebně, ze které však utekla, všichni společně se usmíří, černý pes pochopí, že může být i hodný. Jednoho dne jde Ali s Daydream k moři, nachá klisnu na břehu a nasedne na malou loďku, proud je však moc silný a tak ji strhává čím dál hlouběji do oceánu, klisně se pro ni vydává, avšak není tak silná aby je obě zachránila. Ali ale dostrkat k útesu o který se zachytila dokázala, sama sebe však ne a tak se klisna Daydream za Ali obětovala.

První dojem z obálky:
Kladně bych hodnotila anděla který je jakoby pozadím obrazu koní na obálce, nelíbí se mi, ale nadpis, působí moc običejně a tak nějak formálně, zvolila bych pro něj raději nějaké jemnější písmo. Ilustrace koní je celkově pekná jediné co bych vytkla je, že mi malinko nesedí Ali utíkající zatímco před ní kůň stojí vpozoru a kouká na opačnou stranu, ale to je detail. Za nadpis a stojícího koně vpozoru ubírám dvě hvězdičky.
Celkové hodnocení obálky:
tři z pěti
Recenze:
Je to první a zároveň jediná kniha co jsem zatím od Pony Clubu četla a musím uznat, že mě opravdu mile překvapila, škoda jen, že má tak málo stran a hned jak se do příběhu začtete už je zase u konce. Knihu jsem původně četla, protože jsem neměla co dělat a říkala jsem si, že třeba ti co ponyklubácké knížky pomlouvají mají pravdu, ale chci se o tom přesvědčit, velmi se mi líbil děj knížky, nepřišlo mi to až moc "fantasy" a to mám ráda. Ani mi tam nepřišelo "překoňováno" což se u podobných knížek stává celkem často, skrátka těch koní máte už moc. Líbilo se mi také, že vždy když začla mluvit jiná osoba tak se v horní části stránky ukázal malí obrázek. Např. vlka když se hovořilo o Melisse jako tajemné postavě, nebo pegas když hovořila Angelika... Ilustace v knize, kterých bylo bohužel málo, ale zase přiměřeně celkovému počtu stránek knihy mi přišli krásné, ale místy scestné. Začátek knihy se čte velmi dobře, hned víte o čem je řeč a tak nemusíte jako u jiných knih dlouho přemýšlet nad tím "jaký to má vlstně smysl"... Líbí se mi vztah Ali ke koním, bere je jako své přátele, kteří mají duše a jsou na stejné úrovni jako ona a tak by to mělo být. Místy mi přišlo, že je Ali až moc odvážná, že se tomu ani nechce věřit, ale když to člověk přešel a dlouho se nad tím nezamýšlel, ani ho to nějak neoslovilo. Možná jediné co bych vytkla je protahování střední části knihy, kde Melissa dělá všemožné naschváli, chápu, že je to u tak tenké knihy nezbytné, ale myslím, že kdyžby ve prostřed ubrali a na konec přidali kniha by byla hned o to zajímavější. Konec knihy je nádherný, ikdyž končí smutně, tak z mého pohledu nádherně, ikdyž jsem knihu četla asi před rokem, doteď si pamatuji některé části textu jako bych ji četla včera. Knihu celkově hodnotím kladně.
Proč sem si knihu vybrala:
Byla jsem zvědavá zda pony club vydává opravdu tak příšerné knížky jak o nich všichni mluví, opak byl pravdou, nevím jestli jsem měla štěstí, ale můžu říct, že tato kniha byla jedna z těch nejlepších jaké jsem přečetla.
Závěr:
Knihu bych doporučila klidně i mladším čtenářům, na čtení je jednoduchá, neurazí a myslím, že i dospělí člověk si vní najde své.
Celkové hodnocení:
čtyři z pěti
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ella ella | 17. prosince 2012 v 17:44 | Reagovat

Knížku znám ,je dost super :) hezky jsi to popsala :) jen by se hodilo dát třeba vlastní fotku tý knížky nebo tak :)

2 pompin pompin | 17. prosince 2012 v 17:45 | Reagovat

[1]: jj vím, ta fotka není úplně dokonalá :D

3 LuCCCI*** LuCCCI*** | E-mail | 17. prosince 2012 v 17:48 | Reagovat

Já spíš čtu o vlcích :-D  :-D  :-D  :-D
četla jsi už knížku Smečka? ta je úžasná 8-) jeslti si ji ještě nečetla tak přečti a napiš recenzi :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama