Vlastní kniha?

7. června 2012 v 18:25 | pompin
Ano je to tak, možná si řeknete, že jsem magor, ale chtěla bych napsat něco jako vlastní knihu, mělo by to být fantasy, ale tak aby se to co nejvíce přibližovalo reálnému životu, něco jako twilight, prostě vytvořit svůj vlastní svět, ale žádní upíři, prostě něco nového neokoukaného, šlo by mi o spojení nějakého ,,zvířete?" a člověka takže možná něco jako eragon, ale eragon mi přijde až moc neskutečný, takže zase ne-e. No mám v tom binec, musím si dát chvilku čas a rozmyslet se o čem to vlastně bude. Chtělo by to něco nového neokoukaného, ale zase něco co zaujme. Nějaké nápady mám, ale přijdou mi jako blbost. Aneb jednorožci a pegasové už jsou okoukaní. Mám ještě jeden nápad, šlo by o spojení jedné jisté mítické bytosti z normálním světem, ale nevím. Zytím mi tak nějak všechno přijde moc složité. No uvidíme, snad jen ještě napovím, že se mi jedná o Fénixe. Fénixe jinak než ho známe. Mnohem většího. Nejsem z toho nápadu zrovna nadšená, protože mi to přijde jako přepisovat odkaz dračích jezdců, ale místo draků fénixové a to je blbost. Takže by to chtělo něco úplně nového, neokoukaného. Možná zůstanu u pegasů, ale pojmu to úplně jinak, ještě vše musím promyslet...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mischa Mischa | Web | 8. června 2012 v 13:21 | Reagovat

Vidím,že nejsem sama kdo má podobný sen. Taky bych chtěla napsat knihu a prostě užívat si ten pocit, že by si ji lidé kupovali a četli. Byl by to pro mě vrchol všeho možného i nemožného. A k tomu Eragonovi, možná to bylo neskutečné spojení ale člověk si z toho i tak něco odnesl a to je hlavní. Paolini (autor odkazu dračich jezdců - kam patří i eragon) udělal pro hodně lidí uzasnou poznavaci cestu sama sebe. A hodně lidí díky tomuhle začalo číst... třeba i já ;)

2 Kane Kane | Web | 5. ledna 2013 v 10:22 | Reagovat

Já už pár knih napsala. Nejsou na prodej, ale i tak mi ten pocit stačí. Začala jsem v roce 2010 s upíry, tehdy to bylo "in". Teď jsem si vymyslela několik svých vlastních příběhů. Není to nic lehkého. Chápu, proč chceš něco originálního. Bylo by dobré, kdyby ses osvobofila od všeho, co jsi četla a nechala tomu volný průběh. Však on ten nápad přijde. Často mi vnuknou nápad sny. Škoda, že si je většinou nepamatuju natolik, aby z toho něco bylo, ale vždy se dá část použít. :) Hodně štěstí a potom si to ráda přečtu.

3 May ♥ May ♥ | Web | 5. ledna 2013 v 12:01 | Reagovat

Čauik, přišla jsem se podívat na tvůj blog. ;) Máš ho opravdu pěkný, líbí se mi. Už jsem si tě přidala do oblíbených odkazů, takže určitě budu na tvůj blog dokázet, číst články a dávat komenty. To je pro mě maličkost, protože to tu máš opravdu zajímavé. A když jsi říkala, že se to nyní chystáš pořádně rozjet, těším se, co zde všechno za články dál budou. Džím pěsti.

Ohledně tvého snu napsat vlastní knihu... jsem na tom úplně stejně. :) Poprvé mne to napadlo, přibližně před šesti lety (to už je hezká doba :D). Píšu ráda, pro své blízké, něco z tvorby dávám i na blog... psaní příběhů mě baví, miluji ten pocit vžít se a ponořit se do představ. Taky mám ráda vymýšlení zápletek a postav.
U mě to zas funguje tak, že mám v hlavě tolik nápadů, že nevím, kterému mám dát přednost a zkusit ho zpracovat.
Ale největší problém, se kterým se snažím poprat je, že pro mě vždkycky byl oříšek dokončit příběh. Začátek v pohodě, potom se dostanu do středu děje a jakmile přichází fáze, teď to dopiš až do úplného konce - zaseknu se.
No, sobě i tobě budu přát mnoho štěstí, aby se nám jednoho dne podařilo napsat skvělou knihu. ;)

4 Houp Houp | Web | 6. ledna 2013 v 11:20 | Reagovat

Budu držet palce! Já sama mám stejný sen a jednu knihu jsem napsala, ale stydím se teď za ní :DD ale jsem pyšná, že jsem knihu napsala. Sice není vydaná, ale je! Takže držím palce, aby sis urovnala představu, o čem budeš psát a taky aby se ti to povedlo napsat. U mě bylo nejtěžší se dostat před "mrtvý bod", což u mě byla nějaká taková 3. - 4.kapitola.
Teď jsem začala psát zase, jen mám jenom první kapitolu a možná to u toho zůstane. :DD No nic, držím palce a snad se jednou dočkáme knížky od tebe. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama